Громадяни світу закликають ВООЗ діяти

Лист до ВООЗ

1. Наші цілі

Ми, громадяни світу, вимагаємо щоб Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала наукові докази того, що SARS-CoV-2 поширюється шляхом аерозольної передачі ("повітряно-крапельним шляхом"), і наполегливо закликаємо ВООЗ якнайшвидше розробити чіткі рекомендації щодо заходів захисту від вірусів що таким чином передаються. На ранніх стадіях пандемії ВООЗ повідомила, що COVID-19 не передається по повітрю, і назвала повідомлення про зараження повітряно-крапельним шляхом «дезінформацією» (28 березня, «ФАКТ: COVID-19 НЕ передається по повітрю»). Це послання було почуто у всьому світі і багато в чому вплинуло на наше сприйняття небезпеки пов'язаної з різними шляхами передачі вірусу. На даний момент ВООЗ змінила свою жорстку позицію з цього питання і тепер визнає, що повітряна передача SARS-CoV-2 можлива (хоча і не дуже важлива). Проте, наслідки початково озвученої невірної позиції відчуваються досі.

ВООЗ внесла деякі оновлення ву свою збірку практичних рекомендацій, що пов'язано з визнанням випадків передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом. Однак ці оновлення не були доведені до відома громадськості та як слід роз'яснені. Відсутність чіткості в позиції ВООЗ і неспішність у прийнятті рішень щодо передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом привели до того, що громадяни та особи, відповідальні за розробку та втілення практичних рішень, прийшли до висновку, що в додаткових безпекових заходах необхідності немає.

Тепер ми знаємо, що це неправильно. Ми знаємо, що мити руки, дистанціюватися і носити маски недостатньо. ВООЗ зобов'язана повідомляти всю наявну в наявності наукову інформацію. Вплив ВООЗ на структури суспільної охорони здоров'я необхідно використовувати для зміни практичних рекомендацій в напрямку освіти і зниження ризику передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом.

ВООЗ повинна чітко пояснити, чому вентиляція в приміщеннях так важлива, і оновити свою збірку практичних рекомендацій, щоб рекомендувати носіння масок, навіть якщо в приміщенні можна дотримуватися фізичну дистанцію. Невизначеність позиції ВООЗ сіє плутанину і завдає серйозної шкоди, сповільнюючи заходів реагування на COVID-19.

Передача SARS-CoV-2 повітряним шляхом - факт. Деякі країни це вже визнали. У багатьох інших країнах поінформовані люди вже вживають заходів щодо захисту своїх родин і близьких. Але не всі мають однаковий доступ до необхідних ресурсів та інформації. Щоб заходи захисту охопили все населення потрібно діяти через місцеву владу, яка переважно орієнтуєтся на рекомендацій ВООЗ. Це означає і те, що відсутність чітких вказівок від ВООЗ сприяє збільшенню соціальної нерівності.

2. Вимагаємо дій

Ми, громадяни світу, вимагаємо від ВООЗ:

  1. Визнати що SARS-CoV-2 передається через аерозолі як в безпосередній близькості, так і просто в результаті перебування в одному приміщенні. Це твердження засноване на неспростовних доказах і відповідає принципу обережності.

  2. Вимагаємо терміново розробити практичні рекомендації, в консультації з багатопрофільними експертами, з метою зниження передачі SARS-CoV-2 повітряним шляхом. У цих рекомендаціях має бути зазначено, як носити маски (повинні щільно прилягати до обличчя), що маски слід носити в приміщенні (оскільки в загальних закритих приміщеннях немає безпечної відстані); як поліпшити природну вентиляцію й очищення повітря; і рекомендації по використанню лічильників CO2 для оцінки якості вентиляції приміщення.

  3. Вимагаємо термінового оновлення рекомендації по засобах індивідуального захисту, що використовуватимуться працівниками в зонах високого ризику, особливо в медичних установах і домах престарілих, де поширення SARS-CoV-2 вражає не тільки працівників, а й пацієнтів і вразливі групи. Слід рекомендувати принаймні протестовану маску N95 / FFP2. Відсутність підтвердження передачі SARS-CoV-2 повітряно-крапельним шляхом наразило медичних працівників на небезпеку.

  4. Використовуйте платформу ВООЗ для чіткої і швидкої комунікації з громадськістю, урядами, національними та регіональними закладами охорони здоров'я, щоб вони могли негайно вжити заходів для порятунку життів. Необхідно розпочати широкомасштабну рекламну кампанію щодо запобігання передачі SARS-CoV-2 повітряно-крапельним шляхом, інформуючи всіх людей у ​​всьому світі про те, як вірус поширюється по повітрю, невтомно наполягаючи на перевагах проведення заходів на свіжому повітрі (а не в закритих приміщеннях) . Дуже важливо однозначно визнати помилковість початкових тверджень про неважливість повітряно-краплинного механізму перенесення. Недостатня чіткість донесення наукових фактів призводить до втрат людських життів і підриває дії щодо пом'якшення наслідків пандемії.

  5. ВООЗ повинна чинити дипломатичний тиск на уряди, які не формулюють свої громадські рекомендації згідно з науково обґрунтованими принципами, тим самим наражаючи на небезпеку здоров'я та життя своїх громадян.


#COVIDisAirborne | covidisairborne.org | covidisairborne@gmail.com | @COVIDisAirborne

Організатори

в алфавітному порядку

Jessica Bassett Allen US

(Spokesperson in English)

Sergio Coscolín Spain

(Spokesperson in Spanish)

Maarten De Cock Belgium

Lucia Lara Spain

Jonathan Mesiano Canada

Peter Metzinger Switzerland

Dana Parish US


Логотип

Vittorio Durola Italy


Переклади

Stephane Bilodeau Français

Lucía L & Sergio C Español

Christine Wichert Deutsch

S. Koloutsou-Vakakis Greek

秦野  Japanese

Dr. Hongwan Li Chinese

李弘琬 繁軆字 · 简体字

Dr. Soyoung Kim Korean

김소영 한국어

D. Munkhjargal Mongolian

Д.Мөнхжаргал Монгол

Dr. Ian Mitchelle De Vera Filipino

Vu Ngoc Khanh Tiếng Việt

Dao Suwansang Janjaroen Тайська Thai

Motahar Hossain বাংলা Bengali

Volodymyr V. Tarabara український

Ukrainian

Ms. Madina Koshtayeva pусский Russian

қазақ Kazak

Dr. Nima Afshar-Mohajer Persian

فارسی نیما افشارمهاج

Прохачі

в алфавітному порядку

Theo Allen US

Vicente Baos Spain

Noor Bari Australia

Jose Manuel Bautista Spain

Robert Bean Canada

Keith Begg Ireland

Angelo Luigi Camillo Italy

Charlotta Cederblad Sweden

David Eldredge US

David Elfstrom Canada

David N. Fisman Canada

Malgorzata Gasperowicz Canada

Barry Hunt Canada

John Johnston Australia

Cristina Legarda Spain

Lazarus Long US

Dirk Monsieur Belgium

Geert Noels Belgium

Ali Nouri US

Ligia Alejandra Prieto Argentina

Katrin Rabiei Sweden

Lize Raes Belgium

Conor Ruzycki Canada

Jorge Sanchez Spain

Sara Segovia Spain

María Isabel Tapia Spain

Jennifer Tomaszewski Canada

Irene Tosetti Switzerland

Daniel Vak Contreras Chile

Benjamin Veness Australia

Daniel Wassmer Switzerland